Jump to content

Newbie Guide - Czyli to co najważniejsze.


Guest

Recommended Posts

Hype.

 

Bodajże o 1.10 naszego czasu są "rozdawani". Zawodnik idzie do managera z największym hype'em który dodał go do listy zawodników których by chciał.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja dla moich mlodych ustawiam general caly tydzien i ladnie im to zawsze idzie, codziennie jakies skoki wychodza. na pewno hamuje to mocno w przedziale 11-12, czasem juz na 10 jak masz wszystkie fizyczne, wtedy juz warto skupic sie na konkretach na pewno :P moze sie ktos wypowiedziec bardziej doswiadczony/obeznany oczywiscie, ja sie az tak mocno na liczbach nie skupiam, zwlaszcza, ze tych zawodnikow doroslejszych, ktorych mam sa sredniakami- zaniedbalem ich w swoim czasie i sobie po prostu teraz sa

Link to comment
Share on other sites

Juz sam to obczailem. Najlepiej dac general i odpowiednia odzywke. wtedy leci praktycznie po rowno z lekka przewaga tego, na co dziala odzywka. Chyba ze zalezy nam na konkretnym skillu wtedy trenujemy np. samo ballanced.

Suppsy muscle gain i cardio gain działają tylko kiedy trenujesz weight (dla muscle gain) albo cardio (dla cardio gain). Tylko weight loss/gain i recovery działają bez znaczenia co trenujesz.

Link to comment
Share on other sites

'Newbie Guide, czyli to co najwazniejsze'- A wiec to co najwazniejsze to jaja i charakter! jestem strasznie dumny i zadowolony z tej walki :D wiedzialem ze bedzie bardzo ciezko, ale po przygtoowaniach na pewno nie spodziewalem sie, ze az tak. wrecz mialem nadzieje na odrobine wiecej swobody i 'wlasnej walki'. ale w koncu moj zawodnik dostal chwile na wlasna gre i jest zwyciestwo wydarte z gardla! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

tylko 7 (respectable)- nie zdazylem wbic wiecej po prostu, liczylem tez na drobna pomoc z tytulu 'ostatnio trenowanych skilli'. musialem robic co sie dalo, zeby zabezpieczyc nie tylko obalenia, ale tez gre w parterze cala- przeciwnik to czysty grappler, nie wiem czy nie pierwszy raz robilo mi to roznice czy bede w parterze czy stojce. a czy zapasnik gorszy? coz, na TotT mial w atutach dobre obalenia wpisane, wiec na liscie priorytetow musialy byc naprawde wysoko... chociaz i tak okazal sie duzo slabszy w parterze niz myslalem. mialem nadzieje utrzymac to w stojce i jak widac praktycznie przy pierwszej okazji wyszlo co chcialem- moj zawodnik ma naprawde mocny cios i to pokazal. a ze slabo sie zaprezentowal przez pierwsze 2 rundy- jest tak jak przeciwnik pozwala, tutaj niestety niewiele moglem zdzialac w parterze, bo raczej ciezko byloby go poddac komukolwiek, a moj zawodnik po tym jak tylko pokazal swoj nokautujacy cios- rozwinal sie bardziej w strone stojki. ale jak juz napisalem- dostalismy glupie pol minuty w stojce i jest odwrocona walka. cieszy mnie glownie fakt, ze z beznadziejnej walki i byciu dominowanym z tytulu samego faktu lezenia w parterze, moj zawodnik byl w stanie to odwrocic i uratowac sytuacje :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak wam, ale nawet jak ktos nie ma duzo kasy to lepiej zrobic 18latka niz 25 latka, bo ten 18 latek po miesiacu cwczen jest taki sam a nawet lepszy niz typowy 25 latek. A jak trafisz jeszcze do org z okreslonym ID to masz przewage.

Widze, ze twoj zawodnik jest taki sredni w kazdej plaszczyznie, niby jest to dobrze, ale nie do konca. Osobiscie robie najpierw wszystko w jednego skilla. np Boks na 12, punches 12 striking defense 12. Pozniej robie zapasy zeby mnie nie obalal i kolejno parter. Niby jakis schemat mam, ale wymaga to duzo czasu i cierpliwosci. Na takim schemacie powstal moj Lovric. Moze nie jest to najlepszy zawodnik, ale tez ja nie mam takiej wiedzy i doswiadczenia o tej grze aby zrobic topowych wojownikow. Lovric ma boks na 13, MT na 6, zapasy na 12 i brazowy pas.

Link to comment
Share on other sites

moi starsi zawodnicy zostali swego czasu zaniedbani, wiec sa bo ich lubie, nie przemawia do mnie wyrzucanie z powodu, ze cos tam. chociaz na dniach pewnie zrezygnuje z jednego, moze dwoch z nich na rzecz 18 latkow. a co do Twojego sposobu- wystarczy spojrzec na wiekszosc moich nowych mlodzych ;)

 

a jak ktos chce zaczynac od 18 lat, to zapraszam do Los Angeles, do mojej Organizacji- skupiam sie na 18 latkach z ID powyzej 250k, wiec mozna walczyc praktycznie z marszu

Link to comment
Share on other sites

kwestia czy jedziesz na wynik i robisz z zawodnikow projekty czy chcesz przy tym po prostu milo spedzic czas. naprawde nie mam zamiaru koksowac swoich zawodnikow do nie wiadomo jakiego poziomu. a zalozylem wlasna organizacje wlasnie z mysla o ludziach, ktorzy najwyrazniej podzielaja moje zdanie :) kazdy ma miesiac-poltora do walki, pozniej znowu tyle samo- sama przyjemnosc. jak tylko bedzie sens, wystartujemy z turniejami o pasy mistrzowskie i wszyscy mam nadzieje beda zadowoleni ;)

 

p.s. dla mnie z kolei robienie z zawodnikow projektow i polowanie na kelnerow zamiast dobrych walk nie ma sensu...

Link to comment
Share on other sites

dlaczego polowanie na kelnerow? To ze podnosimy poziom gry nie oznacza, ze nie walczymy z rownymi sobie. Wczoraj walczyłem w EVO moim zawodnikiem 14-12-15-brown z gościem 15-15-14-brown. Przegrałem przez decyzje 3x 28-29. Walka była na dobrym poziomie. I teraz nie wyobrazam sobie jak taki 18 latek o umiejetnosciach 12-1-1-white chce walczyc bo to smiech na sali. Mam 3 młodych i wszyscy ciezko trenuja zamiast walczyc.

Link to comment
Share on other sites

ano w ten sposob moga walczyc, ze wystarczy im zaoferowac sensowne walki od samego poczatku- wtedy moim zdaniem to na pewno ma sens. teraz walki beda jednoplaszczyznowe, ale za 3 miesiace, kiedy beda wszyscy walczyli po raz drugi, wtedy juz bedzie zdecydowanie ciekawiej. a poki co kazdy u mnie dostal rownego przeciwnika- wiec w czym problem?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma żadnego sensu, po walce zawodnik musi odpocząć i traci cenny czas na trening. 18 latek nie ma minusów % do learning hiddena, w związku z tym drogi kolego piszesz pan głupoty.

 

Nowi gracze walczą od samego początku, Ci starsi mają dość zawodników by pozwolić sobie na luksus trzymania młodych zawodników w prywatnej siłowni i mają na to flotę. Ja tych z dobrym learning hiddenem testuje i w wieku 22-24 lat są gotowi na toczenie solidnych bojów.

Link to comment
Share on other sites

jak jus wspomnialem- nie trzymam nikogo po to, zeby byl koksem nad koksami. szkoda mi zdrowia na ustawianie wszystkiego pod perfekcyjne treningi i trzymanie wszystkich po to zeby byli. bede obstawial dalej przy swoim nie dlatego, ze to efektywne. nie rozumiem do konca tej delikatnej nagonki, skoro przyznalem Wam treningowa racje- w kazdej grze tak to wyglada. nie chodzi o to, ze forsuje swoj nielogiczny plan treningowy walki 18-latkami czy probuje napisac gre od nowa, a dlatego, ze 'po prostu walczymy, bo lubimy'- nie widze sensu w negowaniu tego co jest faktem, ani w jedna, anie w druga strone... mysle, ze nie ma wiecej czasu pisac po raz kolejny tego samego ;) chcesz sie skupic na treningu? to chyba logiczne, ze im mlodszy, tym idzie to efektywniej, itp itd... a jak dla mnie- wszystko kreci sie tutaj wokol czerpania przyjemnosci, wiec nie robi mi to wiekszej roznicy czy beda oni walczyli w wieku 18 lat, czy chocby miedzy soba. tak dlugo jak wszyscy sa zadowoleni, a sam fakt, ze zeby dostac cos co chcialem w tej grze widziec, to musialem sam wyciagnac pieniadze z wlasnej kieszeni i to stworzyc, jest chyba wystarczajacao wymowne?

 

w koncu nikogo nie zmuszam do podpisywania kontraktow i walki :)

Link to comment
Share on other sites

jak jus wspomnialem- nie trzymam nikogo po to, zeby byl koksem nad koksami. szkoda mi zdrowia na ustawianie wszystkiego pod perfekcyjne treningi i trzymanie wszystkich po to zeby byli. bede obstawial dalej przy swoim nie dlatego, ze to efektywne. nie rozumiem do konca tej delikatnej nagonki, skoro przyznalem Wam treningowa racje- w kazdej grze tak to wyglada. nie chodzi o to, ze forsuje swoj nielogiczny plan treningowy walki 18-latkami czy probuje napisac gre od nowa, a dlatego, ze 'po prostu walczymy, bo lubimy'- nie widze sensu w negowaniu tego co jest faktem, ani w jedna, anie w druga strone... mysle, ze nie ma wiecej czasu pisac po raz kolejny tego samego ;) chcesz sie skupic na treningu? to chyba logiczne, ze im mlodszy, tym idzie to efektywniej, itp itd... a jak dla mnie- wszystko kreci sie tutaj wokol czerpania przyjemnosci, wiec nie robi mi to wiekszej roznicy czy beda oni walczyli w wieku 18 lat, czy chocby miedzy soba. tak dlugo jak wszyscy sa zadowoleni, a sam fakt, ze zeby dostac cos co chcialem w tej grze widziec, to musialem sam wyciagnac pieniadze z wlasnej kieszeni i to stworzyc, jest chyba wystarczajacao wymowne?

 

w koncu nikogo nie zmuszam do podpisywania kontraktow i walki :)

Wiec bądź dalej tłem i zapychaczem na recordach innych. Nikt ci tego nie broni - ale niektórzy potrafią połączyć zabawę z aspiracjami żeby być jak najlepszymy tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Ale chyba najwieksza przyjemnosc daje walczenie zawodnikiem, ktory z dnia na dzien jest lepszy a nie tylko zwyklym 18 latkiem

18latków tworzy się po aby byli jak nalepsi i mieli udane kariery - bo taka jest nasza rola. I to jest celem tej gry.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, jako, ze tycoonowym van Gaalem na pewno nie jestem chciałbym poradzić się co do taktyki na moja kolejna walke w której jeśli popatrzyc na głowne skille ciezko bedzie cokolwiek ugrac. Przeciwnik ma przewagę w boksie, mt moze uda mi sie wyrownac (asystent pokazuje poziom wonderful ++), minimalna przewaga w zapasach i dosc duza w BJJ.

 

Mój zawodnik:

http://mmatycoon.com/fighterprofilemanager.php?FID=144378

 

Przeciwnik:

http://mmatycoon.com/fighterprofilepublic.php?FID=174076

 

Wydaje mi sie, ze jedyna moja szansa to szybki nokaut dzieki jakiemus lucky punchowi, co akurat u Viljo juz sie zdarzylo z duzo lepszym przeciwnikiem. Druga opcja to dojechanie z MT do 13tego poziomu i spróbowanie w klinczu ze względu na wysokie poboczne okoloklinczowe mojego zawodnika. Ewentualnie gosc moze miec stojkowe umiejetnosci glownie do obrony i siania postrachu, bo jednak wydaje sie, ze z reguly dazy do parteru wiec moglbym tez nastawic sie na obrone obalen i kontrowanie plus spokojna walke w stojce, chociaz counter nie jest juz chyba tak dobrym pomyslem jak jeszcze jakis czas temu. Moze komus bedzie chcialo sie spojrzec i poradzic czy rzucic sie po glowe przeciwnika czy jednak cos innego zastosowac? Z gory dzieki za kazda pomoc. : )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...